Firma IRYD została założona w 2002 roku.  Zlokalizowana jest w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej. Specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy pojemników transportowych, palet metalowych oraz wózków, wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych.

                 Ciągły proces modernizacji i rozwoju zaowocował wprowadzeniem produktów najwyższej jakości. Produkcja wyrobów prowadzona jest w oparciu o nowoczesny park maszynowy, który zapewnia niezbędną precyzję i jakość wykonania. Głównymi rynkami zbytu są kraje Europy Zachodniej, rynek skandynawski, a także Stany Zjednoczone.

Atuty firmy

PERSONEL

Doświadczony zespół konstruktorów i technologów z wieloletnim doświadczeniem. Zespół wysoko kwalifikowanych pracowników produkcyjnych.

PARK MASZYNOWY

Nowoczesny park maszynowy, wyposażony w najnowsze, dostępne na rynku maszyny i urządzenia, oferujący duże możliwości w zakresie obróbki materiałowej. Zapewnienie jakości poprzez ciągłe wprowadzanie innowacji technicznych.

JAKOŚĆ

Wprowadzony system kontroli nad każdym etapem procesu konstrukcji, przygotowania produkcji i procesu produkcji. Zaimplementowany wewnętrzny system jakości.

ELASTYCZNOŚĆ

Otwartość na wymagania i oczekiwania ze strony odbiorców. Gotowość do współpracy przy nietypowych i trudnych, złożonych projektach.

POSIADANE CERTYFIKATY

  • ISO 9001:2008 –  System Zarządzania Jakością  – Produkcja, cynkowanie ogniowe i lakierowanie proszkowe wyrobów metalowych.
  • ISO 14001:2004 – System Zarządzania Środowiskiem  –  Produkcja, cynkowanie ogniowe i lakierowanie proszkowe wyrobów metalowych.
  • EN ISO 3834-3:2005 – Spawanie metodą 135 według EN ISO 4063  – konstrukcje stalowe ogólnego przeznaczenia.
  • EN ISO 1090-3:2008:- 131 Spawanie elektrodą metalową w osłonie gazów obojętnych, metodą MIG,
    – 131 Spawanie elektrodą metalowa w osłonie gazów obojętnych, metodą MIG,
    – 141 Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych, metodą TIG.
  • EN 1090-2:2008 + A1:2011 – 135 Spawanie elektrodą metalową w osłonie gazów obojętnych , metodą MAG.